Створення чудового онлайн-опитування

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як створити чудове онлайн-опитування для вашого бізнесу? Щоб опитування було чудовим, воно повинно бути кристально чистим, авторитетним і зрозумілим, щоб отримати відповідні відповіді від учасників опитування. Коли ваше опитування буде ідеальним, ви отримаєте набагато вищий рівень відповідей, а завдяки підвищенню якості запитань їх буде набагато простіше заповнювати. Нижче наведено 5 важливих початкових кроків, які допоможуть вам створити чудове онлайн-опитування.

Обов'язково поясніть, для чого проводиться опитування

Нечітко сформульовані цілі призведуть до розмитих результатів, що зробить ваше опитування здебільшого неефективним. Для того, щоб опитування було якісним, воно повинно мати чіткі цілі, які легко сприймаються. Тримайте під рукою ручку та папір, щоб записати такі запитання, як

  • У чому сенс опитування?
  • Що конкретно має бути досягнуто за його допомогою?
  • Як він буде використовуватися після отримання всіх даних?
  • Як результати опитування вплинуть на ваші рішення?

Хоча ці питання можуть здатися тривіальними, вони можуть врятувати вас від багатьох проблем у майбутньому. Суть хорошого опитування - це відмінний набір запитань. Кілька хвилин ретельного планування питань, які будуть включені в опитування, можуть зробити різницю між хорошим і відмінним опитуванням. 

Створіть коротке, але цілеспрямоване опитування

Якість відповідей на ваші запитання безкоштовні онлайн-опитування Буде краще, якщо ви зробите опитування сфокусованим і коротким. Замість того, щоб намагатися створити загальне опитування, яке намагається вирішити численні завдання, просто зосередьтеся на одній меті.

Якщо опитування буде коротким, менше учасників відмовиться від участі в опитуванні. Коротке і добре продумане опитування, як правило, отримує набагато більше відповідей. Більшість людей хочуть, щоб питання в опитуванні були простими і короткими. Якщо опитування занадто довге і заплутане, у більшості виникне бажання пропустити все опитування. Це призведе до того, що ви отримаєте лише часткові дані, а спроба розібратися в них буде марною справою. Спрямовуйте свої запитання на те, щоб вони допомагали вам досягти поставленої мети. Не варто ставити запитання, які ходять навколо та не стосуються заявлених цілей опитування. 

Щоб опитування не виходило за рамки допустимого часу, проведіть тестовий запуск з кількома волонтерами і засічіть, скільки часу воно займе. Якщо воно триває близько 5 хвилин, то це чудово. Якщо ви потрапите в діапазон від 6 до 10 хвилин, то це задовільно. Однак, якщо більше, ніж це, підвищується ризик того, що учасники покинуть його.

Відповіді на опитування

На запитання має бути легко відповісти

Уникайте жаргону та ставте запитання по суті. Не варто припускати, що учасники опитування можуть розуміти абревіатури. Ставте прямі запитання по суті протягом усього опитування. Нижче наведено приклад:

Порівняйте: Яким був ваш досвід взаємодії з нашими співробітниками?

До: Наскільки ви задоволені реакцією наших співробітників?

Коли це можливо, ви повинні використовувати запитання із закритими кінцівками

При використанні програмне забезпечення для онлайн-опитуваньЗакриті запитання дають змогу отримати чіткі варіанти відповідей і кращі результати, а також роблять аналіз корисним. Цей тип запитань можна використовувати за допомогою множинного вибору, рейтингової шкали або навіть простої відповіді "так/ні". Відкриті запитання дають змогу учаснику відповісти на запитання, використовуючи власний контент. Крім того, відкриті типи запитань ідеально підходять для запитань, які надають практичні дані та якісну інформацію. Однак для аналізу та зіставлення заявок краще використовувати закриті запитання.

Підтримуйте узгодженість з питаннями рейтингової шкали в опитуванні

Для порівняння та вимірювання наборів змінних доцільно використовувати рейтингові шкали. Слідкуйте за тим, щоб ваша шкала оцінювання була послідовною. Обов'язково використовуйте однакову загальну кількість балів у вашій шкалі та зберігайте узгодженість найвищої та найнижчої оцінок. Крім того, переконайтеся, що ви використовуєте в опитуванні шкалу з непарними числами - це спрощує аналіз даних. Відповіді, яким не можна довіряти, з'являться в результаті зміни шкали оцінювання, тому обов'язково зберігайте її незмінною.

Існує більше кроків для проведення онлайн-опитування, але ці п'ять дадуть вам чудовий старт.

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська