Поради щодо проведення онлайн-опитувань

Під час будь-якого опитування нерідко можна зустріти запитання про ваш поштовий індекс і про те, як ви дізналися про певну компанію. Багато хто з нас чув такі запитання під час телефонних розмов з кабельними або інтернет-компаніями. Ці запитання ставлять, тому що для компанії дуже важливо знати, як клієнти ставляться до продукту чи послуги, яку вони підтримують.

Аналогічно, існує набагато більше даних про клієнтів, які включають почуття та вподобання до продуктів, а також демографічні дані клієнтів. Це надзвичайно корисно для підприємців і власників малого бізнесу, якщо вони володіють знаннями, щоб правильно збирати інформацію та інтерпретувати результати. Онлайн-опитування - це швидкий і ефективний спосіб збору даних, а також дуже економічно вигідний. Нижче наведено кілька кроків, які допоможуть вам розпочати роботу з опитуваннями.

Визначте свої цілі

Перш ніж проводити онлайн-опитування, дуже важливо спочатку визначити, які цілі ви переслідуєте в бізнесі. Можливо, ви обмірковуєте нову лінійку продуктів або хочете зібрати інформацію, яка посилить пропозиції для можливих інвесторів чи маркетологів. Можливо, ви навіть хочете оцінити ефективність ваших рекламних стратегій. Ви повинні мати можливість обмежити тривалість опитування, оскільки вам доведеться протистояти бажанню запитувати про все, що спадає на думку. Зрештою, це означає, що ви повинні мати чітко визначений набір цілей які допоможуть вам визначити, які питання слід включити в опитування.

встановлювати цілі для безкоштовних онлайн-опитувань

Діяти у зворотному напрямку

Після того, як ви визначили свої цілі, вам слід поміркуйте над даними що ви хочете отримати від результатів опитування, а потім використовуйте зворотне мислення для розробки запитань, які стосуються цих питань. Наприклад, якщо ви хочете дізнатися, наскільки клієнтам чи покупцям подобається обслуговування у вашому бізнесі, поставте їм усі запитання, які ви можете придумати, що стосуються того, як їх обслуговували. Запитуйте про такі речі, як доброзичливість працівників, атмосфера тощо. Тільки переконайтеся, що ви не запитуєте питання з подвійним дном. Це означає, що ви не повинні запитувати про дві речі в одному запитанні, які можуть заплутати учасника або змусити його відповісти не так, як ви очікуєте. Наприклад, не ставте запитання на кшталт: "Наскільки привітними та досвідченими були оператори з обслуговування клієнтів?" Може виявитися, що оператори були привітними, але не дуже досвідченими, або навпаки. Це може вплинути на те, як учасник відповість на запитання. Ви отримаєте найкращі результати, якщо зробите запитання більш цілеспрямованими та релевантними вашим цілям.

Пам'ятайте про будь-які упередження

Ви, ймовірно, знаєте типи відповідей, які ви, швидше за все, отримаєте під час опитувань. Однак поширеною помилкою є створення запитань, які ведуть до бажаних для вас відповідей. Наприклад: "Чи згодні ви з тим, що оператори служби підтримки клієнтів були привітними?" Якщо ви підказуєте учасникам таким чином, вони, як правило, стають більш дружелюбними або упередженими, навіть якщо це не відповідає дійсності. Подумайте про випадковий порядок запитань і переконайтеся, що це справжні запитання, а не твердження.

Спочатку експеримент

Бажано, щоб опитування спочатку відредагував досвідчений фахівець. Воно має бути чітким і прямим, з конкретними запитаннями. Обов'язково засікайте час проходження опитування. Якщо це займе занадто багато часу або питань буде занадто багато, багато учасників не завершать опитування. Відкриті запитання потребують більше часу для відповіді. Однак вони дадуть кращі результати. Тому не бійтеся і починайте використовувати безкоштовний інструмент онлайн-опитування!

Зберіть результати та оцініть інформацію

Дуже важливо, щоб ви відстежували своїх клієнтів. Для цього вам може знадобитися надсилати електронні листи для отримання зворотного зв'язку, розміщувати рекламу на своєму веб-сайті і навіть на деяких сторонніх сайтах, щоб залучити більше людей до участі в опитуванні. Просто не забудьте залишити опитування відкритим і доступним протягом тижня, щоб дати всім бажаючим можливість взяти в ньому участь. Як тільки ви отримаєте результати, проаналізуйте їх і зробіть власні висновки. Коли це буде зроблено, поверніться до основних цілей з першого кроку і перевірте, чи досягли ви їх за допомогою опитування.

Коментарі

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

ukУкраїнська