Teiciens "Vai tas skanēs Pēorijā?" radies 20. un 30. gadu sākumā, ASV vodevila laikmetā, un to lieto, lai noskaidrotu, vai konkrēts produkts, persona, reklāmas tēma vai pasākums būs saistošs plašam Amerikas iedzīvotāju lokam vai plašam demogrāfisko/psihogrāfisko grupu lokam. Šīs elastīgās frāzes panākumus var skaidrot ar to, ka Peorijas iedzīvotāji bija diezgan reprezentatīvi visai valstij kopumā.
Analizējot aptaujas datus, viens svarīgs faktors, kas jāpatur prātā, ir tas, kā respondentu ģeogrāfiskā atrašanās vieta ietekmē viņu atbildes. Tas, kas var būt patiess rietumu piekrastē, var atšķirties no austrumu piekrastes, kā arī no visiem starp tiem esošajiem punktiem. Piemēram:
TD Ameritrade veiktajā patērētāju tēriņu pētījumā tika konstatētas ģeogrāfiskās atšķirības patērētāju tēriņos, norādot, ka 52% no ziemeļaustrumu iedzīvotājiem ir atlikuši kādu nozīmīgu pirkumu, salīdzinot ar 39% no rietumu iedzīvotājiem. 19% patērētāju no ziemeļaustrumiem norādīja, ka viņi ir atlikuši grūtniecību, adopciju un citus ģimenes palielināšanas veidus, salīdzinot ar 7% rietumos dzīvojošo patērētāju.
Kā liecina iepriekš minētās aptaujas rezultāti, viedokļi dažādos tirgos var ievērojami atšķirties. Priekšrocību noteikšana, pamatojoties uz demogrāfiskajiem rādītājiem, tostarp ģeogrāfisko atrašanās vietu, ir ļoti svarīga, lai noteiktu jūsu izmantojamos datus. Neatkarīgi no tā, vai jūs sadalāt respondentu ģeogrāfisko atrašanās vietu pa valstīm, reģioniem, štatiem, pilsētām, pilsētām, piepilsētām vai lauku rajoniem, jūsu aptaujas rezultātu segmentēšana palīdzēs jums labāk izprast jūsu aptaujas datu ģeogrāfiskās atšķirības un attiecīgi plānot.
Atstāj atbildi