Ar kada nors galvojote, kaip sukurti puikią internetinę apklausą savo verslui? Kad apklausa būtų puiki, ji turi būti visiškai aiški, patikima ir suprantama, kad apklausos dalyviai galėtų pateikti tinkamus atsakymus. Kai jūsų apklausa bus ideali, sulauksite daug daugiau atsakymų, o pagerėjus klausimų kokybei, juos bus daug paprasčiau užpildyti. Toliau pateikiami 5 svarbūs pradiniai žingsniai, kurie padės jums parengti puikią internetinę apklausą.
Būtinai paaiškinkite, kodėl atliekama apklausa.
Neaiškūs tikslai lems neaiškius rezultatus, todėl jūsų apklausa dažniausiai bus neveiksminga. Norint, kad apklausa būtų puiki, ji turi turėti tikslingus ir lengvai suvokiamus tikslus. Turėkite po ranka rašiklį ir popierių, kad galėtumėte užsirašyti tokius klausimus, kaip antai:
- Kokia apklausos prasmė?
- Ką konkrečiai reikia pasiekti?
- Kaip ji bus naudojama gavus visus duomenis?
- Kaip apklausos rezultatai paveiks jūsų sprendimus?
Nors šie klausimai gali atrodyti nereikšmingi, vėliau jie gali padėti išvengti daugybės rūpesčių. Geros apklausos esmė - puikus klausimų rinkinys. Kelios minutės kruopštaus apklausos klausimų planavimo gali lemti skirtumą tarp geros ir puikios apklausos.
Sukurkite trumpą, bet tikslingą apklausą
Atsakymų į jūsų nemokamos internetinės apklausos bus geriausia, jei apklausa bus koncentruota ir trumpa. Užuot mėginę rengti pagrindinę apklausą, kurioje būtų siekiama daugelio tikslų, sutelkite dėmesį į vieną tikslą.
Jei apklausa bus trumpa, mažiau apklausos dalyvių ją paliks. Trumpa ir gerai apgalvota apklausa paprastai sulaukia daug daugiau atsakymų. Dauguma žmonių nori, kad apklausos klausimai būtų paprasti ir trumpi. Jei apklausa bus per ilga ir paini, daugumai kils noras išmesti visą apklausą. Dėl to gausite tik dalį duomenų, o bandymas juos visus suprasti bus bergždžias užsiėmimas. Laikykitės nuostatos, kad klausimai būtų nukreipti į pagalbą siekiant nurodyto tikslo. Nesistenkite įtraukti klausimų, kurie yra iš piršto laužti ir nėra orientuoti į nurodytus apklausos tikslus.
Kad apklausa truktų ne ilgiau nei reikia, išbandykite ją su keliais savanoriais ir nustatykite jų laiką, kad pamatytumėte, kiek laiko ji užtruks. Jei apklausa trunka apie 5 minutes, tai yra puikus rezultatas. Jei apklausa trunka nuo 6 iki 10 minučių, tai yra patenkinamas rezultatas. Tačiau, jei bus daugiau, padidėja rizika, kad dalyviai atsisakys dalyvauti.
Į klausimus turėtų būti lengva atsakyti
Venkite žargono ir klauskite tiesiai į temą. Nereikėtų manyti, kad apklausos dalyviai supranta akronimus. Visoje apklausoje užduokite tiesioginius ir dalykiškus klausimus. Toliau pateikiamas pavyzdys:
Palyginkite: Koks buvo jūsų susidūrimas su mūsų darbuotojais?
Kam: Kaip jus tenkina mūsų darbuotojų atsakas?
Jei įmanoma, turėtumėte naudoti uždarus klausimus.
Naudojant internetinės apklausos programinė įranga, pateikdami glaustus klausimus, galėsite pasirinkti skirtingus variantus, gauti geresnius rezultatus ir analizė bus vertinga. Tokio tipo klausimai gali būti pateikiami su keliais atsakymų variantais, pagal vertinimo skalę arba tiesiog taip/ne. Atviri klausimai leidžia dalyviui atsakyti į klausimus naudojant savo turinį. Atviro tipo klausimai papildomai idealiai tinka klausimams, kurie teikia praktinius duomenis ir kokybiškas įžvalgas. Tačiau analizuojant ir lyginant paraiškas geriau naudoti uždaro tipo klausimus.
Išlaikyti nuoseklumą su apklausoje pateiktais vertinimo skalės klausimais.
Norint palyginti ir išmatuoti kintamųjų rinkinius, tinka naudoti vertinimo skales. Vertinimo skalė turi būti nuosekli. Įsitikinkite, kad jūsų skalėje taikoma ta pati bendra balų suma, o aukštas ir žemas įvertinimas yra nuoseklus. Be to, įsitikinkite, kad apklausoje naudojate nelyginio skaičiaus skalę - taip bus paprasčiau analizuoti duomenis. Atsakymai, kuriais negalima pasitikėti, bus gauti pakeitus jūsų vertinimo skales, todėl būtinai išlaikykite jas tokias pačias.
Yra ir daugiau internetinės apklausos rengimo etapų, tačiau šie penki padės jums pradėti.
Palikite atsakymą