Toliau pateikiamas labai trumpas vadovas, kuris padės skaitytojui susipažinti su internetinėmis apklausomis. Informacijos yra labai daug, tačiau tai turėtų sužadinti smalsumą ir suteikti pakankamai informacijos, kad galėtumėte pradėti!
Kodėl verta rinktis internetinę apklausą
Duomenų rinkimas internetu turi daug privalumų, nes apklausos atliekamos internetu. Visų pirma:
Lankstumas - Galima naudoti klausimus su išskleidžiamaisiais meniu ir netgi nukreipti dalyvius į konkrečius klausimus, kurie priklauso nuo jų atsakymų. Tai vadinama klausimų piltuvėliu.
Ekonominis efektyvumas - Atliekant apklausą internetu, nereikės mokėti pašto ar spausdinimo išlaidų už popierių. Taip pat sutaupysite daug laiko, nes nereikės rankiniu būdu įvesti duomenų ar rūpintis informacijos analize, o tai už jus gali padaryti kompiuteris. Jūs netgi galite rasti nemokama internetinė apklausa sprendimai.
Greitis - Užtruks tik kelias minutes ir galėsite pradėti gauti apklausos atsakymus. Dauguma žmonių atsako per pirmąsias 2-3 dienas nuo prašymo užpildyti apklausą.
Pradedantiesiems
Pasirinkę paslaugų teikėją, turėsite užsiregistruoti, kad galėtumėte pradėti naudotis paslauga ir pradėti kūrimo procesą. Tačiau prieš pradedant kurti, būtų tikslinga skirti šiek tiek laiko apklausos planavimui popieriuje. Netgi turėsite galimybę sukurti apklausos temas, pavyzdžiui, spalvas, fonus, šrifto stilius ir kt.
Klausimai
Vienas iš klausimų tipų, kuriuos galite naudoti, yra atviras klausimas, kuriame paliekama vietos rašyti teksto laukelyje. Apklausos dalyviai šiame langelyje gali atsakyti į bet kokius klausimus. Klausimo pavyzdys galėtų būti toks: Kaip konkrečiai per praėjusius metus jums padėjo mūsų tarnyba?
Dar vienas klausimų tipas - klausimai su keliais atsakymų variantais, kai dalyvis gali pasirinkti vieną rezultatą iš kelių atsakymų. Tokio klausimo pavyzdys galėtų būti: Kokiomis iš šių paslaugų naudojotės per pastaruosius kelis mėnesius?
- Duomenų lankstinukai
- Kartą per savaitę paramos grupė
- Interneto forumas
Be klausimų su keliais atsakymų variantais, taip pat galite naudoti pasirinkimų aibę, kai respondentai gali pasirinkti atsakymą iš vienos atsakymų eilutės. Tokio tipo klausimų pavyzdys galėtų būti: Ar mūsų pasiūlytas projektas jums padėjo....
- Jaučiatės labiau užtikrinti? taip/ne/ne/nežinau
- Užmegzti naujus ryšius? taip/ne/ne/nežinau
- Geriau spręsti savo problemą? taip/ne/ne/nežinau
Paskutinis klausimas, kurį paminėsime, yra klausimas su skalėmis, kai dalyviams paliekama galimybė rinktis iš skalės. Skalės klausimo pavyzdys galėtų būti toks:
Kiek praktiškos buvo išvardytos paslaugos, vertinant skalėje nuo 1 iki 5 (1 - jokiu būdu, 5 - labai)......
Palikite atsakymą