10 patarimų, kaip pagerinti apklausas

patarimai - sąrašo antraštė

Kas yra gera apklausa?

Gera apklausa suteikia jums naudingos ir aiškios informacijos, reikalingos verslo sprendimams priimti. Geros apklausos pasižymi didesniu atsakymų skaičiumi ir aukštesne duomenų kokybe. Geras apklausas lengva užpildyti ir jos nėra painios.

Laikydamiesi šių pagrindinių geros apklausos taisyklių, galite padidinti apklausos atsakymų skaičių ir pagerinti surinktų duomenų kokybę:

1) Aiškiai apibrėžti apklausos tikslą

Neaiškūs tikslai lemia neaiškius rezultatus, o mažiausiai norisi, kad rezultatai būtų tokie, kurie nesuteikia jokios realios vertės sprendimams priimti. Gerų apklausų tikslai yra tikslingi ir lengvai suprantami. Iš anksto skirkite laiko tikslams nustatyti. Raštu tai skamba akivaizdžiai, tačiau esame matę daugybę apklausų, kuriose kelios minutės planavimo galėjo lemti skirtumą tarp kokybiškų atsakymų (atsakymų, naudingų sprendimams priimti) ir neinterpretuojamų duomenų.

Išankstinis planavimas padeda užtikrinti, kad apklausoje būtų užduodami tinkami klausimai, kad būtų pasiektas tikslas ir gauti naudingi duomenys.

Koks šios apklausos tikslas?

  • Kodėl rengiate šią apklausą?
  • Ką tikitės pasiekti šia apklausa?

Kaip naudosite surinktus duomenis?

  • Kokius sprendimus tikitės paveikti šios apklausos rezultatais? (Vėliau tai padės nustatyti, kokius duomenis reikia surinkti, kad galėtumėte priimti šiuos sprendimus).

2) Apklausa turi būti trumpa ir koncentruota

Trumpa ir tikslinga forma padeda užtikrinti atsakymų kokybę ir kiekybę. Apskritai geriau sutelkti dėmesį į vieną tikslą, o ne bandyti sukurti pagrindinę apklausą, apimančią daug tikslų.

Trumpesnėse apklausose paprastai būna daugiau atsakymų ir apklausų dalyviai rečiau atsisako dalyvauti apklausoje. Žmogus iš prigimties nori, kad viskas būtų greita ir paprasta - kai apklausos dalyvis praranda susidomėjimą, jis paprasčiausiai atsisako užduoties, o jums belieka nuspręsti, kaip interpretuoti dalinį duomenų rinkinį (arba ar jį visą panaudoti).

Įsitikinkite, kad kiekvienas jūsų klausimas yra orientuotas į tai, kad padėtų pasiekti jūsų nurodytą tikslą. Neįtraukite "malonių" klausimų, kurie tiesiogiai nepadeda gauti duomenų, padedančių siekti tikslų.

Norėdami įsitikinti, kad apklausa yra trumpa, skirkite laiko keliems apklausą atliekantiems žmonėms. "Gallop" tyrimai parodė, kad apklausa turėtų trukti ne ilgiau kaip 5 minutes. Priimtina 6-10 minučių, tačiau po 11 minučių apklausą nutraukia nemažai respondentų.

3) Klausimai turi būti paprasti

Užtikrinkite, kad jūsų klausimai būtų dalykiški, ir venkite žargono. Nemanykite, kad apklausos dalyviai taip pat gerai moka vartoti akronimus, kaip ir jūs. Stenkitės, kad jūsų klausimai būtų kuo konkretesni ir tiesmukiškesni. Palyginkite: Kokia jūsų patirtis dirbant su mūsų personalo komanda? Į: Kaip esate patenkinti mūsų personalo skyriaus reakcijos laiku?

4) Kai įmanoma, naudokite uždarus klausimus.

Uždaruose klausimuose apklausos dalyviai gali pasirinkti konkrečius atsakymus (pvz., taip arba ne), todėl lengviau analizuoti rezultatus. Uždaro tipo klausimai gali būti "taip / ne", kelių atsakymų variantų arba vertinimo skalės formos. Atviri klausimai leidžia žmonėms atsakyti į klausimą savais žodžiais. Atviri klausimai yra puikūs papildomi klausimai ir gali suteikti naudingos kokybinės informacijos bei įžvalgų. Tačiau lyginimo ir analizės tikslais pirmenybė teikiama uždariems klausimams.

5) Apklausos metu išlaikykite nuoseklius vertinimo skalės klausimus.

Vertinimo skalės yra puikus būdas matuoti ir lyginti kintamųjų rinkinius. Jei nuspręsite naudoti vertinimo skalę (pvz., nuo 1 iki 5), laikykitės nuoseklumo visoje apklausoje. Skalėje naudokite tą patį balų skaičių ir įsitikinkite, kad aukšto ir žemo lygio reikšmės apklausos metu išlieka vienodos. Be to, vertinimo skalėje naudokite nelyginį skaičių, kad būtų lengviau analizuoti duomenis. Keisdami vertinimo skalę suklaidinsite apklausos dalyvius, o tai lems nepatikimus atsakymus.

6) Loginė tvarka

Įsitikinkite, kad apklausa vyksta logiška tvarka. Pradėkite nuo trumpos įžangos, motyvuojančios apklausos dalyvius užpildyti apklausą (pvz., "Padėkite mums pagerinti jums teikiamas paslaugas. Prašome atsakyti į šią trumpą apklausą."). Toliau patartina pradėti nuo platesnio pobūdžio klausimų, o tada pereiti prie siauresnės apimties klausimų. Paprastai geriau rinkti demografinius duomenis, o jautrius klausimus užduoti pabaigoje (nebent šią informaciją naudosite apklausos dalyviams atrinkti). Jei prašote pateikti kontaktinę informaciją, ją pateikite paskutinę.

7) Išankstinis apklausos testavimas

Būtinai iš anksto išbandykite apklausą su keliais tikslinės auditorijos nariais ir (arba) bendradarbiais, kad rastumėte trikdžių ir netikėtų klausimų interpretacijų.

8) Siųsdami apklausos kvietimus atsižvelkite į savo auditoriją

Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad didžiausias atidarytų ir paspaustų laiškų skaičius yra pirmadienį, penktadienį ir sekmadienį. Be to, tyrimai parodė, kad apklausų atsakymų kokybė nesiskiria nuo darbo dienos iki savaitgalio. Atsižvelgiant į tai, svarbiausia atsižvelgti į savo auditoriją. Pavyzdžiui, darbuotojų apklausas turėtumėte siųsti darbo savaitės metu ir jūsų įmonei tinkamu laiku. Jei esate į pardavimus orientuota įmonė, venkite siųsti darbuotojams mėnesio pabaigoje, kai jie stengiasi užbaigti verslą.

9) Apsvarstykite galimybę išsiųsti kelis priminimus

Nors ne visoms apklausoms tinka, tačiau siunčiant priminimus tiems, kurie anksčiau neatsakė, dažnai galima gerokai padidinti atsakymų skaičių.

10) Apsvarstykite galimybę pasiūlyti paskatą

Priklausomai nuo apklausos tipo ir apklausos auditorijos, paprastai labai veiksmingai atsakymų dažnį pagerina paskatos siūlymas. Žmonėms patinka idėja gauti ką nors už savo laiką, o tyrimai parodė, kad paskatos paprastai vidutiniškai padidina atsakymų skaičių 50%. Viena iš išlygų yra ta, kad paskata turi būti tinkamos apimties. Pernelyg didelės paskatos gali paskatinti nepageidaujamą elgesį, pavyzdžiui, žmonės gali meluoti apie demografinius duomenis, kad nebūtų atrinkti iš apklausos. Taip pat nepamirškite, kad didesnis mažų paskatų skaičius leis gauti didesnį atsakymų skaičių nei mažesnis didelių paskatų skaičius.

Komentarai

Palikite atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

lt_LTLietuvių kalba