A válaszadási arányok számos tényezőtől függően széles skálán mozognak. Az olyan online felmérések esetében, amelyekben nincs előzetes kapcsolat a címzettekkel, a válaszadási arányok elérhetik a 20%-30% értéket.
A válaszadási arányt befolyásoló tényezők a következők:
A célcsoport - Megpróbál válaszokat szerezni egy nehezen elérhető populációtól (pl. 18 és 24 év közötti nők, akik egy adott tévéműsort néznek)?
Az Ön kapcsolata a felmérésben részt vevőkkel - A potenciális válaszadók ügyfelek vagy alkalmazottak?
A felmérés meghívója - Személyre szabhatja az e-mail meghívót, hogy tartalmazza a potenciális válaszadók nevét? Mennyit árulhat el a kutatás jellegéről?
A felmérés hossza - A felmérés 5 percet vagy 15 percet vesz igénybe a válaszadók idejéből?
A felmérési kérdések összetettsége - Arra fogja kérni a válaszadókat, hogy egyszerűen válaszoljanak egyszerű kérdésekre, vagy arra fogja kérni őket, hogy látogassanak el egy weboldalra, majd adják meg benyomásaikat?
A felmérés témája - A potenciális válaszadók érdekeltek lesznek-e a témában (pl. a munkavállalói juttatások javítása)?
Ösztönzők - Pénzügyi kompenzációval, anyagi javakkal vagy információkkal fogja motiválni a potenciális válaszadókat, hogy részt vegyenek a felmérésben?
Emlékeztető e-mailek - Tud majd emlékeztetőt küldeni azoknak a válaszadóknak, akik nem töltötték ki a felmérést?
Ha nincs hozzáférése a felmérési céljaihoz szükséges célközönséghez, számos felmérési minta szolgáltatója segíthet a célközönség meghatározásában és elérésében, a felmérési meghívó összeállításában és a felmérés ösztönzőjének adminisztrálásában.
Hagyj egy választ