A szakértők felfedezték, hogy a nők és a férfiak agyának felépítésében, valamint az eseményekre és ingerekre adott reakcióikban valóban vannak különbségek. A San José Állami Egyetem tanulmánya rávilágít arra, hogy a nemek hogyan befolyásolják az online felmérésekben való részvételt:
- Általánosságban elmondható, hogy a képzettebb és tehetősebb emberek nagyobb valószínűséggel
részt vesznek a felmérésekben, mint a kevésbé képzett és kevésbé tehetős emberek. - A nők nagyobb valószínűséggel vesznek részt, mint a férfiak
- A fiatalabbak nagyobb valószínűséggel vesznek részt, mint az idősebbek.
- A fehérek nagyobb valószínűséggel vesznek részt, mint a nem fehérek.
A felmérési eredmények elemzésekor a nemek szerinti válaszok jelentős hatással lehetnek a felhasználható adatokra. Például:
Egy tanulmány szerint a A New Jersey-i Legfelsőbb Bíróság Nők a bíróságokon bizottsága, 54% válaszadó jelezte, hogy az ügyvédeket nemtől függetlenül nagyjából ugyanolyan bánásmódban részesítik. A válaszadók megítélése eltér a nemek szerinti összehasonlításban: A férfi válaszadók 80% százaléka szerint az ügyvédeket azonos bánásmódban részesítik, ami majdnem kétszerese a női válaszadók 43% százalékos megítélésének.
A férfi és a női agy anatómiailag, kémiailag, hormonálisan és fiziológiailag drámaian különbözik. Mivel ezek a különbségek alapvetően eltérő gondolkodásmódot, érzéseket és viselkedést eredményeznek, nem meglepő, hogy a férfiak és nők felmérési válaszai eltérnek egymástól, és ennek megfelelően befolyásolhatják az adatokat.
Forrás: https://files.eric.ed.gov/fulltext/ED501717.pdf
Hagyj egy választ