Odborníci zjistili, že ve struktuře mozku žen a mužů a ve způsobu, jakým reagují na události a podněty, existují rozdíly. Studie ze Státní univerzity v San José poukazuje na to, jak pohlaví ovlivňuje účast v online průzkumech:
- Obecně platí, že vzdělanější a bohatší lidé častěji
účastní průzkumů než méně vzdělaní a méně majetní lidé. - Ženy se účastní častěji než muži
- Mladší lidé se účastní častěji než starší.
- Běloši se účastní častěji než lidé jiné než bílé pleti.
Pokud jde o analýzu výsledků průzkumu, odpovědi na základě pohlaví mohou mít významný dopad na vaše využitelné údaje. Například:
Podle studie Výbor Nejvyššího soudu New Jersey pro ženy v soudnictví, 54% respondentů uvedlo, že s advokáty je zacházeno přibližně stejně, bez ohledu na jejich pohlaví. Vnímání se mezi respondenty liší, pokud je porovnáme podle pohlaví: Podíl respondentů mužského pohlaví, kteří vnímají, že s advokáty je zacházeno stejně, byl 80%, což je téměř dvojnásobek vnímání 43% respondentek.
Mužský a ženský mozek se výrazně liší anatomicky, chemicky, hormonálně i fyziologicky. Vzhledem k tomu, že tyto rozdíly způsobují zásadně odlišné způsoby myšlení, cítění a chování, nemělo by být překvapením, že při porovnání se odpovědi mužů a žen v průzkumu liší a mohou odpovídajícím způsobem ovlivnit vaše údaje.
Zdroj: https://files.eric.ed.gov/fulltext/ED501717.pdf
Zanechat odpověď