Експертите са открили, че в действителност има разлики в структурата на мозъка на жените и мъжете и в начина, по който реагират на събития и стимули. Проучване, проведено от Държавния университет в Сан Хосе, показва как полът влияе върху участието в онлайн проучвания:
- Като цяло по-образованите и по-заможните хора са по-склонни да
участват в проучвания в сравнение с по-слабо образованите и по-малко заможните хора. - Жените са по-склонни да участват, отколкото мъжете
- По-младите хора са по-склонни да участват, отколкото по-възрастните.
- Белите хора са по-склонни да участват, отколкото не-белите.
Когато става въпрос за анализиране на резултатите от проучването, отговорите, основани на пола, могат да окажат значително влияние върху данните, които могат да бъдат използвани. Например:
Според проучване на Комитет на Върховния съд на Ню Джърси за жените в съдилищата, 54% от анкетираните посочват, че адвокатите са третирани приблизително еднакво, независимо от техния пол. Възприятията се различават сред респондентите, когато се сравняват по пол: Процентът на мъжете респонденти, които смятат, че адвокатите са третирани по един и същи начин, е 80%, което е почти два пъти повече от възприятията на 43% от жените респонденти.
Мъжкият и женският мозък се различават значително в анатомично, химично, хормонално и физиологично отношение. Тъй като тези разлики водят до коренно различни начини на мислене, чувства и поведение, не би трябвало да е изненадващо, че при сравнение отговорите на мъжете и жените в анкетите се различават и съответно могат да повлияят на данните ви.
Източник: https://files.eric.ed.gov/fulltext/ED501717.pdf
Оставете отговор